Безпека для малих і дорослих

Алгоритм дій при виявленні підозрілих предметів. Тисніть ТУТ.

Правила поведінки дитини в помешканні. ОЗНАЙОМТЕСЬ!

Безпека взимку. ОЗНАЙОМТЕСЬ!

Оберігайте своїх дітей. Вони - НАЙДОРОЖЧЕ  що ми маємо!

"Правила поводження з підозрілими предметами". Це ВАЖЛИВО!

Правила безпечної поведінки дитини на вулиці.

Безпека дітей на вулиці

Дитина повинна знати про те, що потрібно завжди дивитися по сторонах (щоб не опинитися під колесами машини) при виході з під'їзду, переході через дорогу, під час ігор на прибудинковій території.

Не можна брати з землі і навіть підходити до небезпечних предметів: шприци, ножі, биті пляшки, дивні пакунки і т.д.

Не можна тікати від батьків, ховатися від них, забігати в приміщення, транспорт без батьків.

Щоб забезпечити безпеку дітей на вулиці, батьки повинні засвоїти з ними уроки на тему «хто я». Так дитина повинна знати наступну особисту інформацію: її ім'я, прізвище, домашню адресу і телефон, а також імена батьків. Також необхідно вивчити з малюком, які небезпеки/травми можуть бути отримані ним або іншими дітьми: не чіпаємо гостре, важке, гаряче (щоб не поранитися, не вдаритися, не обпектися).

Навчіть моделі поведінки дитину, якщо вона загубилася (що вона повинна робити, яку інформацію про себе називати, як кликати на допомогу).

Вивчіть з дитиною основні правила поведінки на дорозі (коли переходити вулицю, заборона на ігри біля дороги тощо).

Познайомте дитину з потенційними природними небезпеками Вашого регіону (удари блискавок, град і т.д.).

Розкажіть дитині про небезпечних тварин, які водяться в природі. Особливий акцент зробіть на тих, які можуть зустрічатися в місті: наприклад, бійцівські собаки, скажені тварини.

Розкажіть дитині про небезпечні хвороби, профілактику лікування, а також про гігієну (не їмо брудними руками, не їмо брудні фрукти тощо).

Пам'ятайте, що привчати дитину до самостійності потрібно поступово. Не лякайте дитину і не розповідайте про всі небезпеки відразу. Подавайте інформацію акуратно, методично (можете завести блокнот і відзначати, які моменти Ви вже поговорили, а про що розповісте наступного разу). Не забувайте по кілька разів опрацьовувати одну і ту ж тему, нагадувати про ті чи інші важливі моменти. Супроводжуйте процес навчання картинками.

У процесі вивчення правил безпечної поведінки дитини на вулиці підключайте родичів для демонстрації рольових сцен. Показуйте як потрібно поводитися на вулиці на своєму прикладі, розширюйте кругозір дитини. А також просіть дитину показати, як вона запам'ятала те, що Ви їй сказали.

Як тільки наші діти підростають і починають топати своїми ніжками, ми, батьки, повинні починати знайомити наших чад з правилами безпечної поведінки на вулиці. Адже в недалекому майбутньому маля вже не буде ходити з Вами за ручку, а захоче саме грати в пісочниці, зможе відбігати з поля видимості і т.д.

Забезпечуючи безпеку дітей на вулиці, пам'ятайте, що: дитині не можна говорити з незнайомцями, йти з ними куди-небудь, брати що-небудь з їх рук, сідати в машину і т.д. Обов'язково обговорить з малюком, що не можна відповідати на питання, де дорослі, хто вдома, де у будинки що лежить тощо.